Система пільг

Пільги, що їх отримують громадяни відповідно до свого соціального статусу (інваліди війни, ветерани війни, учасники бойових дій, реабілітовані особи, особи які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та інші).

Пільги, що надаються деяким категоріям працівників за професійною ознакою (ветеранам органів внутрішніх справ та пожежної охорони, військовослужбовцям, та іншим)

Завантажити реєстр пільг

Для врахування пільги при оплаті за послуги з водопостачання та водовідведення необхідно надати до абонентського відділу нашого підприємства (м. Чернігів, вул. Київська, 14А) такі документи:

1.Заяву.

2.Довідку про склад сім’ї (видається ЖЕО) або будинкову книгу (для жителів приватного сектора).

3.Пільгове посвідчення (копія, оригінал пред’явити обов’язково).

4.Паспорт, ідентифікаційний код (копія, оригінал пред’явити обов’язково).

5.Довідку з районного Управління праці та соціального захисту населення про реєстрацію в Єдиному реєстрі пільговиків.

Оплата за послуги водопостачання та водовідведення з урахуванням пільг нараховується з дати подання документів, що підтверджують право на пільгу.

У разі встановлення квартирних засобів обліку їх показання розподіляються пропорційно кількості мешканців квартири. Пільги споживачам з оплати послуг надаються на частку, отриману після такого розподілу, за фактичними витратами, але не вище нормативів (норм) споживання, визначених законодавством.

Згідно з постановою КМУ від 06.08.14 р. №409 з 1 жовтня 2014 року встановлені соціальні нормативи користування комунальними послугами, щодо оплати який держава надає пільги та встановлює субсидії:

-для користування послугами з централізованого постачання холодної води — 2,4 куб. метра на одну особу на місяць за наявності централізованого постачання гарячої води та 4 куб. метри на одну особу на місяць за відсутності централізованого постачання гарячої води.

-для користування послугами з централізованого постачання гарячої води — 1,6 куб. метра на одну особу на місяць. У разі відсутності квартирних приладів обліку холодної води нарахування плати за користування послугами з централізованого постачання холодної води інвалідам війни та членам їх сімей, на яких відповідно до законодавства поширюються пільги, здійснюється виконавцями/виробниками такої послуги згідно з соціальними нормативами, встановленими абзацом першим цього підпункту;

-для користування послугами з централізованого водовідведення — 4 куб. метри на одну особу на місяць.

З 1 липня 2015 року пільги на житлово-комунальні послуги надаються (у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України) за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (1710,00 грн) наступним пільговим категоріям громадян:

1Звільненим зі служби за віком, у зв’язку з хворобою або за вислугою років працівникам міліції, особам начальницького складу податкової міліції, особам рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої системи; дітям (до досягнення повноліття) працівників міліції, осіб начальницького складу податкової міліції, рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої системи, загиблих або померлих у зв’язку з виконанням службових обов’язків, непрацездатних членів сімей, які перебували на їх утриманні) – стаття 22 Закону України “Про міліцію”;

2Дітям-інвалідам, яким встановлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою; дружинам (чоловікам) та опікунам (на час опікунства) дітей померлих громадян з числа учасників ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС віднесених до категорії 3 – стаття 22, 30 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”;

3Учасникам війни; членам сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни; особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною; вдовам (вдівцям) та батькам померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною – статті 14, 15, 16 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;

4Особам, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною; вдовам (вдівцям) та батькам померлих (загиблих) осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною – стаття 9 Закону України “Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні”;

5Жертвам нацистських переслідувань – статті 6-1; 6-2; 6-3; 6-4 – Закону України “Про жертви нацистських переслідувань”;

6Багатодітним сім’ям, дитячим будинкам сімейного типу та прийомним сім’ям, в яких не менше року проживають відповідно троє або більше дітей, а також сім’ям (крім багатодітних сімей), в яких не менше року проживають троє і більше дітей, враховуючи тих, над якими встановлено опіку чи піклування – стаття 13 Закону України “Про охорону дитинства”;

7Дітям війни – стаття 5 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”;

8Особам, звільненим із служби цивільного захисту за віком, через хворобу або за вислугою років, та які стали інвалідами під час виконання службових обов’язків; батькам та членам сімей осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, які загинули (померли) або зникли безвісти під час виконання службових обов’язків – стаття 120 Кодексу цивільного захисту.

Надання пільг на житлово-комунальні послуги не зазначеним вище пільговим категоріям громадян здійснюватиметься на попередніх умовах.

Відповідно до п.п 1,5 Прикінцевих та перехідних положень Закону України “Про національну поліцію” з 07.11.2015 втратив чинність Закон України “Про міліцію”.

Таким чином, з 07.11.2015 втратили право на пільги, особи, які мали на них право згідно з Законом України “Про міліцію”:

-звільнені зі служби за віком, хворобою, або вислугою років працівники міліції;

-особи начальницького складу податкової міліції;

-особи рядового і начальницького складу кримінально-податкової служби;

-діти (до досягнення повноліття) працівників міліції, осіб начальницького складу податкової міліції, рядового і начальницького складу кримінально-податкової служби, загиблих або померлих у зв’язку з виконанням службових обов’язків;

-непрацездатні члени сімей, які перебували на їх утриманні.

Написати нам