Практичні поради споживачам

-Замініть протікаючі водопровідні прокладки: капаючий кран може привести до втрати 7000 літрів води на рік.

-Перевірте, чи не підтікає вода із зливного бачка в туалеті, — на рік таким чином може витекти 16000 літрів води.

-Використовуйте наконечник душа, що дозволяє економно використовувати воду. Витрата води за хвилину в звичайному душі складає 18 літрів, а в душі з низьким напором води — 9 літрів. Сім’я з чотирьох осіб може в рік зекономити до 80 000 літрів води.

-Якщо в туалеті у вас стоїть бачок з кнопковим подвійним пуском, обходитеся по можливості меншою кількістю води. Сім’ї із чотирьох осіб це дозволить заощадити більше 36 000 літрів води в рік.

-На водопровідні крани поставте аератори. Вони порівняно недорогі і допоможуть вам вдвічі скоротити витрату води без збитку для себе.

-Встановіть водолічильники, їх показання будуть мотивувати до скорочення витрат;

-Встановлюйте важільні перемикачі на змішувачі замість поворотних кранів;

-Не вмикайте воду повним струменем;

-При умиванні та прийнятті душа відключайте воду, коли в ній немає необхідності;

-Перевірте наявність витоків води із зливного бачка.

Значимість цієї звичною і нічим не замінної послуги складно переоцінити. Ми користуємося водопровідною водою і каналізацією так часто, що думка, а чи можна без цього обійтися, не виникає. Бо обійтися ніяк не можна.

Нехай стане для Вас звичкою щомісяця до 20-го числа платити за воду і каналізацію. Ви побачите — ця, вчасно сплачена сума, дозволить Вам не накопичувати борги, які все одно доведеться погашати.

Ваші борги таки виросли і Вам важко погасити всі одразу? Укладіть договір погашення заборгованості строком до 3-х років. Якщо Ви будете його дотримуватися, він захистить Вас від суду. Для укладення договору необхідно при собі мати паспорт квартиронаймача.

Звірка стану особових рахунків здійснюється операторами абонентського відділу за адресою вул. Київська, 14А, м. Чернігів

-За наявності лічильника(ів)абоненту необхідно надати розрахункову книжку з відмітками про оплату та показниками лічильника(ів) на день звернення.

-За відсутності лічильника(ів)необхідно надати розрахункову книжку з відмітками про оплату.

Відповідно до п.29 «Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення» Споживач має право на:

зменшення розміру плати у разі:

-надання послуг не в повному обсязі, зниження їх якості, зокрема відхилення їх кількісних та/або якісних показників від затверджених нормативів (норм) споживання;

-тимчасової відсутності споживача та/або членів його сім’ї на підставі письмової заяви споживача та офіційного документа, що підтверджує його/їх відсутність (довідка з місця тимчасового проживання, роботи, лікування, навчання, проходження військової служби, відбування покарання).

несплату вартості послуг:

-за період тимчасової відсутності споживача і членів його сім’ї (у разі відключення виконавцем холодної та гарячої води і опломбування запірних вентилів у квартирі (будинку садибного типу) та відновлення надання послуг шляхом зняття пломб за свій рахунок протягом доби згідно з письмовою заявою;

У разі зміни ступеню благоустрою житлових будинків, зміни розміру поливної площі і т.д., абоненти-громадяни зобов’язані з моменту виникнення змін, з’явитися в КП «Чернігівводоканал» для звірки оплачених рахунків, перерахунки кількості спожитої води. При цьому громадяни повинні пред’явити підтверджуючі документи (техпаспорт на будинок, будинкову книгу, цивільний паспорт власника)

Для переоформлення особового рахунку в приватному будинку необхідно надати:

-Письмову заяву власника

-Паспорт громадянина України (власника)

-Технічний паспорт на будинок

-Домову книгу

-Документи на користування пільгою при наявності пільги (оригінали та ксерокопії посвідчення, ідентифікаційного коду, довідку про реєстрацію в УПСЗН)

Для переоформлення особового рахунку в квартирі необхідно:

-Письмову заяву відповідального квартиронаймача

-Паспорт громадянина України (власника)

-Документи на користування пільгою при наявності пільги (оригінали та ксерокопії посвідчення, ідентифікаційного коду, довідку про реєстрацію в УПСЗН)

-Довідку про склад сім’ї із зазначенням відповідального квартиронаймача і дат прописки та виписки всіх зареєстрованих за даною адресою

Всі довідки та документи повинні містити номер реєстрації документа, дату видачі та печатку організації!

Написати нам