Реконструкція підвищувальної насосної станції по вул. Льотна, 31 в м. Чернігів
Дані про плановану діяльність, мету і шляхи її здійснення
Насосна станція третього підйому знаходиться по вул. Льотній 31, м. Чернігів.
Джерелом вхідної води є міський водопровід. Вода в насосну стацію заходить по двом вводам Ду 150 та Ду 200. Фактичний тиск на вході складає – 3,2 бар, необхідний тиск на виході з насосної станції – 4,5 бар.
Згідно завдання на проектування, проектна потужність насосної станції складає:
Якість води, яка подається від насосної станції третього підйому м. Чернігів не відповідає вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 по таким показникам як: залізо, марганець та каламутність. Для досягнення вимог ДСанПіН 2.2.4-171-10 проектом передбачається встановлення системи доочистки питної води.
Для доочистки вхідної води проектом передбачається встановлення таких етапів очистки води:
На вводі водопроводу в насосну станції передбачений водомірний вузол на базі існуючого турбінного лічильника MWN POWOGAZ Ду 80. Втрати тиску згідно з паспортних даних при витраті 55 м3/год складають 0,5 м.
Після водомірного вузла вхідна вода проходить попередню очистку на самопромивному фільтрі. Втрати тиску згідно з паспортних даних складатимуть 2-5 м.
Визначення необхідності виконання ОВД
Відповідно до «Інформаційної довідки щодо Критеріїв розширення та зміни діяльності та об’єктів, які не підлягають оцінці впливу на довкілля», проектований об’єкт – «Реконструкція підвищувальної насосної станції по вул. Льотна, 31 в м. Чернігів» не підлягає оцінці впливу на довкілля, оскільки реконструкція проводиться в межах території та приміщень, які використовуються для провадження господарської діяльності, без перепрофілювання та зміни зовнішніх геометричних розмірів, а в результаті реконструкції господарська діяльність не призведе до збільшення утворюваних та утворення нових видів небезпечних відходів, збільшення та/або появи нових джерел викидів в атмосферне повітря та скидів забруднюючих речовин у водні об’єкти, шумового, вібраційного, світлового, теплового та радіаційного забруднення, а також випромінення.
Суттєві фактори, що впливають чи можуть впливати на стан навколишнього середовища з урахуванням можливості виникнення надзвичайних екологічних ситуацій
Прийняті рішення є екологічно безпечними та достатніми для дотримання чинних санітарно-гігієнічних та екологічних норм.
Джерелами потенційного впливу на навколишнє середовище визначено:
Кількісні та якісні показники рівнів екологічного ризику та безпеки для життєдіяльності населення планованої діяльності, а також заходи, що гарантують здійснення діяльності відповідно до екологічних стандартів і нормативів
Атмосферне повітря. Безпосереднього впливу на повітряне середовище в режимі експлуатації не передбачається.
Обсяг викидів забруднюючих речовин при проведенні будівельно-монтажних робіт незначний, концентрації забруднюючих речовин в приземному шарі атмосферному повітрі не перевищують допустимих рівнів забруднення.
Ґрунти та водні ресурси. В результаті планованої діяльності порушення гідрологічних і гідрогеологічних параметрів водних об'єктів і територій у зоні впливу проектованого комплексу не передбачається. Водопостачання та водовідведення передбачене через існуючі інженерні мережі. Надходження забруднюючих речовин у поверхневі і підземні води, а також скид стічних вод і фільтраційних вод виключене.
Проектом не передбачено скидання стоків у поверхневі водойми.
Насосна станція 3-го підйому КП «ЧЕРНІГІВВОДОКАНАЛ» - діюче підприємство на якому утворюються відходи І-IV класу небезпеки (ідентифіковані відповідно «Класифікатора відходів ДК 005-96), які підлягають вивезенню на ПТВ, або передаються організаціям, які мають відповідні ліцензії.
Відходи підприємства І-IV класу небезпеки (за переліком зазначеним в Протоколі (Додаток 1) до договору № 03/01-21 на надання комплексних послуг по збиранню, зберіганню та подальшого оброблення, знешкодження безпечних та небезпечних відходів від 28.01.2021 з ТОВ «Ківач») передаються на утилізацію.
Наведені вище заходи по охороні водних ресурсів і ґрунтів необхідні і достатні. Внаслідок закладених в проекті рішень по водовідведенню і захисту ґрунту негативних впливів на водне середовище та ґрунти не очікується.
Шумове навантаження. Експлуатація обладнання не вплине на шумовий режим прилеглої території і не зробить негативного акустичного впливу на навколишнє природне середовище і соціальні умови праці та відпочинку людей.
Проектований об'єкт не несе негативного шумового впливу на навколишнє середовище.
Рослинний і тваринний світ, заповідні території. Об’єкти природно-заповідного фонду на земельній ділянці відсутні. Відсутні популяції і ділянки зростання рідких та зникаючих видів рослин, занесених у Червону книгу України. На підставі вищенаведеного можна стверджувати про екологічну допустимість проектованої діяльності в частині впливу на флору та фауну.
Перелік залишкових впливів.
Проектований об'єкт не несе негативного шумового впливу на навколишнє середовище.
Утворення відходів: кількість утворених відходів незначна, проектом вирішені питання їх утилізації.
Вжиті заходи щодо інформування громадськості про плановану діяльність, мету та засоби її здійснення.
Замовником буде надана публікація через інтернет сайт КП «ЧЕРНІГІВВОДОКАНАЛ» https://water.cn.ua/ «Заяви про екологічні наслідки діяльності» зазначеного будівництва з метою врахування громадських інтересів при розробці проектної документації.
Негативна реакція громадськості не прогнозується.
Зобов’язання замовника щодо здійснення проектних рішень відповідно до норм і правил охорони навколишнього середовища і вимог екологічної безпеки на всіх етапах будівництва та експлуатації об’єкта планованої діяльності
На всіх етапах проектованої діяльності проектні рішення будуть здійснюватися у відповідності з нормами і правилами охорони навколишнього середовища і вимог екологічної безпеки. Замовник зобов’язується: