Для зовнішніх мереж систем централізованого питного водопостачання напір води на вводі в будівлю (над поверхнею землі) повинен бути:
(1 м в.с = 0.09807 бар = 0.009807 МПа)
- мінімальний:
а) при одноповерховій забудові - не менше ніж 10 м в.с.,
б) при багатоповерховій забудові - додатково по 4 м в.с. на кожний наступний поверх (але не більше ніж 45 м в.с.).
Вільний напір у мережі у водорозбірних колонок приймається не менше ніж 10 м в.с. У години мінімального водоспоживання напір на кожний поверх, крім першого, допускається приймати 3 м в.с. та забезпечувати подачу води в ємкості для її зберігання.
Тобто, для того, щоб на п’ятому поверсі п’ятиповерхового будинку тиск води відповідав нормативному, на вводі будинку він має бути не менш, ніж 26 м в.с., або 0,255 МПа).
При цьому замір тиску виконується в години максимального розбору води:
Треба зазначити, що головною причиною слабкого тиску води є замулення будинкових мереж, яке відбувається через відсутність їх промивок. Ці промивки, двічі на рік, має виконувати організація, що обслуговує будинок. В приватному секторі – аналогічна ситуація. Водопровід від точки розподілу (підключення до комунального водопроводу) до змішувачів в оселі споживача практично не обслуговувався в жодному будинку. Це обслуговування – обов’язок споживача, який, в більшості випадків, навіть не знає, як зробити промивку.
Увага!
Про всі планові та аварійні відключення водопостачання КП «Чернігівводоканал» завчасно повідомляє споживачів:
На замітку
Існує метод вимірювання тиску і без використання манометра. Для цього знадобиться 3-літрова банка і секундомір (або годинник із секундною стрілкою). Необхідно відкрити кран на повну потужність, підставити банку і засікти час. Після заповнення потрібно відзначити час, за який наповнилася банка. Він і стане ключовим показником для визначення тиску. Дослідним і розрахунковим шляхом було встановлено відповідність часу наповнення банки і тиску в водопроводі.
Подивимося більш детально дане співвідношення в таблиці: