Вулиця Котляревського: вимивання ґрунту відбувалося в канал тепломережі

25.06.2021, відповідно до рішення виконкому Чернігівської міської ради, КП «Чернігівводоканал» провело роботи по пошуку причин просідання асфальту на проїзній частині вулиці Котляревського. На місці проведення перевірки на глибині 1,5-2 м було виявлено канал теплотраси, яку обслуговує КЕП «Чернігівська ТЕЦ» ТОВ «Фірма «ТехНова». Вірогідні причини вимивання ґрунту з-під асфальтобетонного покриття дороги – відсутність гідроізоляції на залізобетонному каналі тепломережі та численні щілини між з/б плитами перекриття каналу.

Хто копав на Котляревського

У 2020 році на ділянці вулиці Котляревського КЕП «Чернігівська ТЕЦ» ТОВ «Фірма «ТехНова» проводила капітальний ремонт ділянки теплотраси, яка проходить на глибині 1,5-2 метри безпосередньо по середині вулиці Котляревського.

 

На відео телеканалу «Дитинець» видно, що вздовж вулиці Котляревського проходить канал теплотраси, капітальний ремонт якого виконували у 2020 році.

Перший провал на ділянці вулиці Котляревського було зафіксовано 12 квітня 2021 року над теплотрасою КЕП «Чернігівська ТЕЦ» ТОВ «Фірма «ТехНова».

На фото: жодної герметичності каналу теплотраси не виявлено

Але тоді, на відстані двох метрів від провалу поруч з каналом теплотраси знаходився водопровідний колодязь КП «Чернігівводоканал» і підприємство не змогло довести, що проблема саме в каналі теплотраси, виконаному з порушеннями ДБН В.2.5-39:2008 «Теплові мережі». Тому 5 травня 2021 року ремонтні роботи навпроти будинку №13 по вулиці Котляревського проводило КП «Чернігівводоканал».  

 

Вулиця Котляревського почала валитися

Чергові провали почали з’являтися по вулиці Котляревського в червні 2021 року. Через аномальну жару асфальтобетон розігрівався і просідав в ті пустоти, що раніше утворилися під асфальтом. Звичайно ж, КП «Чернігівводоканал», як свідоме комунальне підприємство, оцінюючи небезпеку для учасників дорожнього руху, вигородило аварійні ділянки по вулиці Котляревського, хоча на всій протяжності аварійної ділянки, а це – понад 30 метрів, мереж підприємства не прокладено.

Провали є, ремонтувати – немає кому

Всі добре розуміли, що причина провалів – вимивання ґрунту в канал теплотраси. Це підтверджували і працівники КЕП «Чернігівська ТЕЦ» ТОВ «Фірма ТехНова», які наголошували, що теплову камеру, яка знаходиться в кінці аварійної ділянки, замиває піском. Але при цьому на відріз відмовлялися займатися ремонтом дорожнього полотна.

В черговий раз цю роботу довелося взяти на себе КП «Чернігівводоканал». Але, під час проведення виконкому міським головою було чітко була позначена позиція щодо цього питання.

– Ми не знаємо ще на 100%, чи це мережі саме Водоканалу. Можливо, й ТЕЦ чи ще чиїсь. Оскільки є загроза руйнації, Водоканал почне роботу і ми по ходу цих робіт з’ясуємо. Я прошу робити фото- і документальну фіксацію виконаних робіт, щоби потім власник мереж компенсував їх вартість, – зазначив на засіданні виконкому міський голова Чернігова Владислав Атрошенко.

 

Гідроізоляції каналів не виявлено, плити мають численні щілини

25.06.2021 з 09.00 години ранку КП «Чернігівводоканал» було перекрито вулицю Котляревського. На аварійній ділянці було знято шар асфальтобетонного покриття та проведено розкопку ґрунту.

09.00. – початок перекриття руху транспорту по вулиці Котляревського

09.50 – приїхала техніка для фрезування асфальту

10.00 – початок робіт по фрезуванню 30 м проїзної частини вулиці Котляревського

10.45 – початок земельних робіт на найбільшому провалі по вулиці Котляревського

11.25 – причини просідання асфальту з’ясовано.

В результаті дослідження було виявлено, що:

  1. Провали утворилися вздовж каналу теплотраси КЕП «Чернігівська ТЕЦ» ТОВ «Фірма ТехНова».
  2. Ознак герметизації каналу теплотраси відповідно до вимог ДБН В.2.5-39:2008 «Теплові мережі» виявлено не було.
  3. На стиках з/бетонних плит перекриття каналу було виявлено дві значні щілини, через які поверхневі води вимивали ґрунт в канал теплотраси.
  4. Будь-яких інших мереж на ділянці найбільшого провалу виявлено не було. (На ранок 25.06.21 на ділянці в 30 метрів було нараховано 8 (вісчм) просідань асфальтобетонного покриття.

25.06.2021 о 12.00 год. КП «Чернігівводоканал» припинило проведення дослідження причин провалів по вулиці Котляревського. Проведення робіт буде передано КЕП «Чернігівська ТЕЦ» ТОВ «Фірма ТехНова».

Довідково: 14.5 Для зовнішніх поверхонь каналів, тунелів, камер та інших конструкцій при прокладанні теплових мереж поза зоною рівня ґрунтових вод слід застосовувати обмазувальну ізоляцію та обклеювальну гідроізоляцію для перекриття зазначених споруд. ДБН В.2.5-39:2008 «Теплові мережі».

В чому небезпека просідання асфальтобетону і вимиванні ґрунту

В першу чергу, небезпека вимивання ґрунту з-під асфальтобетону криється в тому, що ніхто не знає обсягів проблеми. Під товстим шаром асфальту може бути яма, в якій можна поставити декілька автомобілів. У випадку провалу асфальтобетону це може привести до трагедії.

Співробітники КП «Чернігівводоканал» добре знайомі з проблемою, тому і не оминають її стороною, навіть у разі, якщо ця проблема не на мережах підприємства.

У черні 2018 року по вулиці Глєбова в м. Чернігові, в аналогічний провал, який утворився над каналізаційним колектором КП «Чернігівводоканал» провалилася ціла фура з питною водою. Причина провалу була аналогічна – тоді розгерметизувався колектор. Тепер, по вул. Котляревського – канал теплотраси.

 

Увага!

Проведення робіт по вулиці Котляревського не закінчено.

Прохання до водіїв автотранспорту обирати інші маршрути

і не намагатися проїхати по аварійній ділянці дороги.

 

Інформаційна служба КП «Чернігівводоканал»

25/06/2021

Написати нам