Водоканали під час війни

Через наслідки російської агресії майже 1,5 мільйони українців залишилися без доступу до водопровідної води, ще понад 4,5 мільйони опинилися під загрозою втрати водопостачання. Це дані міжнародних організацій.

По всій країні руйнуються як водопровідні станції та водогони, так і каналізаційні мережі та очисні споруди. Очевидно, що це робиться навмисно, щоб погіршити санітарно­епідеміологічну ситуацію. Проблема щодня лише загострюється. ЮНІСЕФ попереджає, що погана якість води може призвести до таких захворювань, як холера, діарея, шкірні інфекції та інші небезпечні інфекційні хвороби.

Звичайно, дуже складною була робота водоканалів у містах, де безпосередньо відбувалися бойові дії: Харків, Чернігів, Миколаїв, Суми, в тому числі в передмістях Києва — Ірпені та Бучі, де окупанти зруйнували водопровідну систему та ремонтну техніку. Але після деокупації та припинення активних бойових дій спільними зусиллями вдалось допомогти таким містам повністю чи хоча б частково відбудувати інфраструктуру та відновити послуги.

Під час війни водопостачальні підприємства одразу зіткнулися з багатьма проблемами. По­перше, це регулярні і тривалі знеструмлення об’єктів, через які зупиняється обладнання і, відповідно, водопостачання припиняється. Але найстрашніше, звісно, — це самі обстріли, в результаті яких руйнуються водогони, насосні станції, будівлі, техніка, гинуть і зазнають поранень люди. Ремонтувати це все співробітникам водоканалів доводилось теж під обстрілами, ризикуючи власним життям.

Крім того, не вистачало матеріалів та обладнання, і доправити їх було неможливо через порушені логістичні ланцюжки, підірвані мости, зруйновані дороги.

Проблему становить і брак кадрів. У сфері водопостачання та водовідведення працює багато жінок, але через загрозу обстрілів вони були вимушені залишити країну, особливо ті, хто має дітей. Ну і звісно, чоловіки залишають робочі місця, щоб боронити нашу країну на лінії фронту…

Про роботу водоканалів України в умовах війни розповідає журнал «Водопостачання та Водовідведення», спецвипуск якого побачив світ у вересні 2022 року. Окрім цього, журнал висвітлює діяльність підприємств, які забезпечують галузь обладнанням, матеріалами та комплектуючими.

Цей спецвипуск – спільна робота усіх водоканалів. Журнал наповнений фотознімками, які надіслали безпосередні учасники подій, про які йдеться у випуску. Шість сторінок журналу «Водопостачання та Водовідведення» присвячені роботі КП «Чернігівводоканал»…    

Повна версія спецвипуску журналу "Водопостачання та Водовідведення" за посиланням.

15/09/2022

Написати нам