Що з’ясували при комісійному обстеженні будинків?

В Чернігові споживачі отримують якісну природну, хімічно не оброблену питну воду. Але у разі перепадів тиску, осад заліза, який накопичується в трубах, впливає на її якість. Такі впливи не можуть бути тривалими через те, що всі аварійні ситуації усуваються в найкоротші терміни. Якщо якість води в оселі споживача знижена тривалий час, проблема потребує детального вивчення…

Історія питання

Проблеми з якістю питної води в житлових будинках по вул. Старобілоуська, 61А та 61Б розпочалися сім років тому, практично відразу після здачі будинків в експлуатацію. І це, не дивлячись на те, що на вводі будинку встановлено фільтр-сепаратор, а підвищувальна насосна станція має частотне регулювання.

Перевірка параметрів води на вводі будинку свідчить про те, що КП «Чернігівводоканал» здебільшого подає в будинок воду з параметрами, що відповідають Державним санітарним нормам. Але, не дивлячись на це, від мешканців будинку доволі часто надходять скарги на «іржаву» воду та її неприємний запах. Промивка будинкових мереж, про яку регулярно звітує управляюча компанія «Техкомвервіс», дає лише короткочасний результат.

 

Що було визначено перевіркою

З метою виявлення причин погіршення якості питної води в будинкових мережах, було детально вивчено їх стан та відповідність проєктній документації.

Після порівняння проєктної документації з фактичним будівництвом, з’ясувалося, що є суттєві розбіжності, які, в принципі, можуть впливати на якість води в будинках.

За проєктом, узгодженим з КП «Чернігівводоканал», будинок №61А представляв собою дві окремі будівлі, а збоку будинку №61Б мав бути розташований спортивний комплекс. Однак, фактично, територія між двома частинами будинку №61А – забудована житловими секціями, а замість спортивного комплексу в будинку №61Б – також збудовано житлову секцію.

Все це вплинуло на прокладання внутрішньобудинкового водопроводу. Так, більша частина внутрішньобудинкового водопроводу проходить по підвальному приміщенню, а за попереднім проєктом, мала б проходити по прибудинковій території. Через обмеження доступу до підвального приміщення, замість передбачених чотирьох точок промивки «лежаку» залишилось дві – на вводі та в кінцевій точці будинку №61Б. Тобто, лежак першої частини будинку №61А довжиною 80 метрів є тупиковим і не промивається взагалі.

Лежак, який йде на другу частину будинку №61А та на будинок №61Б має чотири вертикальні перепади, що унеможливлює його якісну промивку і створює зони накопичення осаду, які вірогідно є причиною вторинного забруднення мереж. Більше того, через відсутність доступу до підвального приміщення, в крайній точці другої частини будинку №61А, лежак не промивається. Промивка лежаку будинку №61Б також не є ефективною, оскільки довжина лежаку – близько 280 метрів, він має повороти та чотири вертикальні перепади по висоті, діаметр труби на вводі 100 мм, а промивка в крайній точці проводиться через трубу діаметром 32 мм. Все це заважає забезпечити належну швидкість води для промивання лежаку на всій його протяжності.

Враховуючи той факт, що за проєктною документацією будинки №№61А та 61Б мали б споживати 272 куб. м води на добу, а фактичне споживання води складає лише 71 куб. м води на добу, за умови неналежної промивки мереж все це може привести до застійних явищ, які впливають на запах, смак та присмак води.

Технічними умовами на приєднання групи будинків по вул. Старобілоуська, 61А було передбачено встановлення на вводі фільтру води сепараторного типу з можливістю самопромивки зворотнім током води. Встановлений сепараторний фільтр не має такої можливості. Не виключно, що і він може виступати джерелом вторинного забруднення питної води в будинках №61А,Б.

Рекомендації для покращення якості води

Для усунення проблем з якістю води в будинках №№61А та 61Б, компанії «Техкомсервіс» рекомендовано:

1. Забезпечити регулярну промивку мереж на вводі та тупикових точках лежаку на ділянках в 50-80м.

2. Забезпечити промивку в нижніх точках вертикального перепаду лежаку в районі переходу та житлової секції, яка з’єднує дві частини будинку №61А.

3. Промивку будинкових мереж завершувати лише після проведення лабораторних досліджень якості питної води і отримання результатів аналізів у відповідності з Державними санітарними нормами.

4. Забезпечити можливість самопромивки зворотнім током води фільтру води сепараторного типу, або замінити його на новий.

4. Промивку води фільтру води сепараторного типу проводити з врахуванням ступеню забруднення фільтруючого елементу та після кожної промивки будинкових мереж.

У разі виконання наданих рекомендацій, якість води в будинках має покращитись.

 

Інформаційна служба КП «Чернігівводоканал»

 

06/11/2020

Написати нам