Влітку у споживачів – власників приватних житлових будинків часто виникають запитання стосовно оплати вартості води, яка витрачається на полив присадибних ділянок. У дощову погоду споживачі найчастіше цікавляться, чи впливає кількість опадів на норми водоспоживання. Приводимо найпоширеніші запитання щодо поливу приватних ділянок та відповіді на них.
Яким нормативним актом регулюються питання оплати за полив присадибних ділянок?
Відповідно до Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 27.06.2008 р. №190, плата за воду, яка використовується для поливу присадибних ділянок, зелених насаджень та газонів, здійснюється споживачами відповідно до показників приладів обліку або норм водоспоживання.
Як обліковується оплата за полив присадибної ділянки, якщо в мене немає приладу обліку?
У випадку відсутності приладу обліку води нарахування за послугу проводяться з розрахунку нормативів, які затверджені рішенням Чернігівської міської ради № 181 від 20.04.2017р.
Планова кількість днів поливання посадок у відкритому ґрунті – 90 днів на рік.Приведені розрахункові витрати на поливання встановлені у розрахунку на одне поливання. Кількість поливань за добу приймати одне.
Період застосування норми на поливання насаджень на присадибних ділянках – з квітня по серпень.
Громадянам міста, які мають в особистому користуванні присадибні ділянки, дозволяється використовувати воду з міського водопроводу на поливання з 23-00 год. до 6-00 год. без використання шлангів, не перевищуючи норми витрат води.
Чи може велика кількість опадів сприяти зниженню оплати за полив?
Ні. Чинним законодавством не передбачено норм на водопостачання, пов`язаних із сезонними чи кліматичними природними змінами. Якщо у вас не встановлено прилад обліку, то за полив присадибної ділянки доведеться заплатити фіксовану суму, навіть якщо ви не користувалися водою через дощ чи з будь-яких інших причин.
У мене є присадибна ділянка, але я не користуюсь водою для поливу. Що робити?
На виконання вимог законодавства та для уникнення непорозумінь в розрахунках, Чернігівводоканал рекомендує споживачам встановлювати прилади обліку води та укладати відповідний договір з водопостачальником. Завдяки цьому у споживачів з`явиться можливість регулювати та вести облік свого водокористування, економити та впливати на розмір водоспоживання у власному будинку.
ВАЖЛИВО! Згідно з пунктом 13 Порядку оснащення будівель вузлами комерційного обліку та обладнанням інженерних систем для забезпечення такого обліку (далі – Порядок), затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (далі – Мінрегіон) від 09.08.2018 № 206, вузлами комерційного обліку обладнуються усі вводи зовнішніх інженерних мереж у житлових та нежитлових будівлях. Вузол комерційного обліку встановлюється на стороні споживача на межі майнової належності у точці приєднання (вводу) до зовнішніх інженерних мереж відповідних внутрішньобудинкових інженерних систем будівлі, а в разі неможливості встановлення – в іншому місці якомога ближче до точки приєднання.
Хто оплачує воду, яка витрачається на полив клумб та газонів у дворі багатоповерхового будинку та скверах/парках міста Чернігова?
У багатоквартирних будинках, незалежно від форми власності (ОСББ, ЖБК, керуюча компанія та ін.) при укладеному договорі на водопостачання та водовідведення з КП «Чернігівводоканал» за послугу поливу «на власні потреби» сплачують вищезгадані обслуговуючі організації.
За використання води при експлуатації фонтанів міста та полив газонів у скверах/парках Чернігова оплата здійснюється з коштів міського бюджету.
Куди звертатися та, які документи необхідно мати, щоб укласти договір та встановити прилад обліку?
Умовно споживачів приватного сектору можна поділити на три категорії, відповідно до чого встановлено перелік дій, які необхідно вчинити до моменту монтажу приладу обліку та укладення договору надання послуг з централізованого водопостачання:
Такому споживачу потрібно:
Такому споживачу потрібно відновити технічну документацію на підключення. Для цього потрібно:
Такому споживачу потрібно:
Як отримати технічні умови на приєднання до комунальних мереж?
Для отримання технічних умов потрібно звертатися до виробничо-технічного відділу КП «Чернігівводоканал», скориставшись онлайн послугами на офіційному сайті підприємства за посиланням https://water.cn.ua/online-tehumovi-fiz або отримати консультацію за номером телефону (0462)649107.
Перелік документів, які необхідно надати для отримання технічних умов (для фізичних осіб):
УВАГА! Погодження проєктної документації та її коригування проводить виробничо-технічний відділ КП «Чернігівводоканал». Консультації за номером телефону (0462) 649107.
Постановка лічильників води на абонентський облік, укладення договорів
Після встановлення лічильника води, для його постановки на абонентський облік (опломбування) та укладення договору надання послуги з централізованого водопостачання, власник звертається до Центру обслуговування споживачів КП «Чернігівводоканал», за адресою м. Чернігів, вул. Київська, 14-а
Перелік документів, які необхідно надати для укладення договору надання послуги з централізованого водопостачання:
За більш детальною інформацією можна звернутись за загальним телефонним номером КП «Чернігівводоканал» 0800 50-50-51 (обравши меню «3») безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів в Україні.
Інформаційна служба КП «Чернігівводоканал»