КП «ЖЕК-13» замінює водопровідні мережі

Якість води в квартирі у споживача лише відсотків на 65-70 залежить від діяльності Водоканалу. І мало хто розуміє, що 30-35% проблем закладено безпосередньо у внутрішньобудинкових мережах, за які відповідають управляючі компанії міста та ОСББ. Зрозуміло, що ми могли б розповісти і про тих, хто, начебто, управляючи будинком, навіть не заходить до його підвальних приміщень. Але ні! Сьогодні ми поговоримо про тих, хто намагається максимально виправити ситуацію в багатоповерхівках, за які відповідає. Однією з управляючих компаній, яка має серйозний підхід до управління житловим фондом, є КП «ЖЕК-13».

Хто за що відповідає

Як компанія, що забезпечує місто питною водою та відводить і знезаражує стоки, КП «Чернігівводоканал» співпрацює з чималою кількістю підприємств міста Чернігова. Фактично щодня фахівцям Водоканалу доводиться спілкуватися з представниками організацій, які управляють житловим фондом міста Чернігова. Не будемо оцінювати роботу цих організацій в цілому, бо не володіємо достатнім обсягом інформації, а от в плані водопостачання та водовідведення поговорити є про що.

Треба зазначити, що існує чітке розмежування зон відповідальності КП «Чернігівводоканал» і підприємств, що обслуговують будинок. Так, КП «Чернігівводоканал» відповідає за постачання води до фундаменту будинку. Далі, від фундаменту до квартири споживача наступає відповідальність організації, яка безпосередньо обслуговує будинок. Щодо каналізаційних мереж, то тут відповідальність КП «Чернігівводоканал» закінчується на першому колодязі поруч з будинком. Далі, до квартири споживача відповідає управляюча компанія або ОСББ.

Як ми вже неодноразово наголошували, відповідальним за якість послуг в будинку є організація, на обслуговуванні у якої цей будинок перебуває. Адже до обслуговування будинку та прибудинкових територій входить також і обслуговування внутрішньобудинкових мереж, в тому числі, водопроводу та каналізації.

Чи є в будинку господар?

Ставлення управляючих компаній міста та новостворених ОСББ до виконання своїх обов’язків, нажаль, різне. Зайшовши у підвальне приміщення будинку, відразу можна оцінити, який в цьому будинку господар. Якщо труби водопроводу, теплопостачання та каналізації течуть, а в підвальному приміщенні не продихнути, можна сміло стверджувати, що господаря в будинку немає.    

Внутрішньобудинкові мережі 70-х років здебільшого потрібно міняти

Стан будинкових мереж впливає не тільки на якість водопостачання/водовідведення. Постійне підтоплення підвального приміщення, підвищена вологість та протікання мереж призводять до руйнації фундаменту та огороджуючих конструкцій будинку. Якщо казати простіше: за таких умов будинок руйнується прискореними темпами. Окрім того, підвищена вологість стін потребує більшої кількості тепла на обігрів в зимовий період. Таким чином можемо зробити висновок, що у занедбаному будинку жити і некомфортно, і дорого.

Це всі розуміють, але далеко не всі мають наміри виправляти ситуацію. Одним з підприємств, яке прискіпливо ставиться до стану будинкових мереж в Чернігові є КП «ЖЕК-13». Ситуація на підприємстві змінилася на краще після того, як декілька років тому його очолила Ольга Рогова.

КП "ЖЕК-13": заміна "ліжаків" в будинку №157Б по проспекту Миру

Наразі підприємство обслуговує 266 житлових багатоповерхових будинків, які розташовані в районі Масанів, ЗАЗу, Ремзаводу, на вулиці Волковича та Єськова, на Подусівці. Загальна площа цих будинків – 690 000 кв.м та 530 000 кв.м прибудинкової території. І треба наголосити, що це застаріле житло, утримання якого потребує і фінансування, і уваги.

Питання відновлення мереж для КП «ЖЕК-13» – на першому плані

Керівництво КП «ЖЕК-13» з розумінням поставилося до ситуації, яка притаманна всьому застарілому житловому фонду Чернігова. Замість того, щоб всі проблеми з водопостачання та водовідведення просто «валити» на Водоканал, управляюча компанія «ЖЕК-13» розділила відповідальність за якість надання послуг. Покращення стану будинкових мереж для КП «ЖЕК-13» сьогодні – на першому місці.

Зразки будинкового водопроводу, передані в КП "Чернігівводоканал" на дослідження

Питання промивки та відновлення внутрішньобудинкових мереж неодноразово обговорювалися на спільних нарадах КП «Чернігівводоканал» та КП «ЖЕК-13». Здається, що там обговорювати: будинкам по 30-50 і більше років, тому все має бути зрозуміло і відпрацьовано. Насправді, на території міста Чернігова промивка будинкових мереж практично ніколи не проводилась. І наслідки дають по собі знати низьким тиском води, вторинним забрудненням води, перевитратою теплоносія в системах гарячого водопостачання та опалення.

Так, сьогодні Водоканал, разом з КП «ЖЕК-13» займається пошуком технології прочищення внутрішньобудинкових мереж. Як правило, це труби, в яких за роки експлуатації утворилися внутрішні відкладення, які неможливо видалити промивкою. Але насправді, стан мереж настільки жахливий, що, мабуть, дешевше їх просто замінити на нові. Бо навіть наука не в змозі відновити те, що вже давно згнило, якщо не зовні, то з середини.

І хоча всередині "лежаків" будинку №157Б по проспекту Миру начеб-то практично чисто, зовні труби просто побиті іржею та підлягають заміні

В рамках підготовки житлового фонду до зимового періоду експлуатації, після проведення аналізу, КП «ЖЕК-13» розпочало заміну будинкових мереж. Заміна проводиться за кошти від поточних ремонтів мереж, акумульованих по кожному окремому будинку. Звичайно, в першу чергу міняють водопровідні труби, подальша експлуатація яких неможлива або потребує значних витрат на поточні ремонти. Окремі ділянки демонтованих трубопроводів КП «ЖЕК-13» передає в КП «Чернігівводоканал» для визначення методів прочищення труб. В подальшому всі напрацювання та методики щодо будинкових мереж будуть використовуватись на практиці і допоможуть забезпечити якість надання послуг в місті Чернігові.

 

Інформаційна служба КП «Чернігівводоканал»

28/07/2020

Написати нам