КП «Чернігівводоканал» працює відкрито і прозоро

Вибори – це не завжди змагальний процес. Нажаль, технологія виборів в Україні була і залишається брудною. Коли політична сила, яка заявляє про участь у виборах, не може показати свої досягнення, в хід вступають «брудні технології», направлені на дискредитацію конкурентів. Ви спитаєте, до чого тут КП «Чернігівводоканал»? Звичайно, підприємство не є учасником виборів. Але, з іншого боку воно підпорядковане Чернігівській міській раді, за місця в якій вже, фактично, розпочалася запекла боротьба. І коли ллють бруд на діючу владу, долітає до комунального підприємства. Ми не маємо наміру виправдовуватись. Ми висвітлюємо фактичну ситуацію, яка стала предметом «чорного піару». У будь-якому випадку висновки робити споживачам.

Історія перша. Підключення торгово-офісного центру в місті Чернігові

4 серпня 2020 року в соціальній мережі Фейсбук з’явилося чергове «викриття корупційних схем» Чернігова. При цьому у дописувача були питання до КП «Чернігівводоканал»з приводу підключення до нового комунального водопроводу торгово-офісного центру що вже багато років зродиться на розі вулиць Київська – П’ятницька.

Допис було зроблено на сторінці Фейсбук та ще й у формі запитання. Начеб-то, жодної недостовірної інформації – і до суду немає з чим звертатися. Але у тих, хто прочитав цей допис, негативний осад обов’язково залишиться.

Така технологія поширення бруду через соціальні мережі була розроблена дуже давно і унеможливлює надання відповіді тим, про кого безпосередньо пишуть. Наприклад, зазначений вище допис станом на 14.30 годину 05.08.2020 набув 15 поширень в різних групах, до коментарів в яких КП «Чернігівводоканал» навіть немає доступу. А це означає, що ті, хто його прочитав, побачили лише картину, намальовану дописувачем, але, не дізналися правди.

За таких обставин колектив КП «Чернігівводоканал» просить читачів уважно переглянути відповідь підприємства і додані документи, та поширити її через соціальні мережі щоб мешканці Чернігова мали можливість проаналізувати ситуацію і самостійно зробити висновки.

 

Довгобуд на П’ятницькій нарешті добудують

Як 12 років тому повідомляв один з інтернет-порталів міста Чернігова, будівництво спочатку готельно-офісного, а потім (змінили призначення) торгівельно-офісного центру на розі вулиць Київська – П’ятницька, розпочалося ще у 2005 році. І, якщо у 2008 році на будівельному майданчику ще хоч щось «ворушилося», до 2018 року там спостерігався повний «штиль». Коротко кажучи, довгобуд у вигляді каркасу з шести поверхів «заморозили» на невизначений період.

У 2012 році «депутатская гостиница», а саме так називав її відомий інтернет-портал через те, що у 2005 році починала будівництво саме депутат Чернігівської міської ради, потрапила до рейтингу небезпечних довгобудів «туристичного» Чернігова. Реально, будівництво об’єкту зрушило з місця лише на початку 2019 року.

І ось тепер, у серпні 2020 року, напередодні виборів, мешканцям Чернігова хочуть піднести «корупційну схему», пов’язану з діючим міським головою Чернігова. А розклад такий: якщо довгобуд викупила фірма, до якої має відношення діючий міський голова, то і реконструкцію вулиці Київська із заміною усіх мереж розпочали саме «під цей об’єкт». Більш того, було задане провокаційне питання, а чи не за гроші бюджету міста прокладено водопровід на сам об’єкт, до якого має відношення міський голова? Питаннячко «з присмаком» розраховане саме мешканців Чернігова, які через декілька місяців мають визначитись з розвитком Чернігова  на найближчі роки.   

 

Міфи та реалії

Відразу наголосимо, що проєктна документація на заміну мереж по вулиці Київська розроблялася на підставі аналізу кількості аварійних ситуацій по місту Чернігову з врахуванням терміну експлуатації мереж.

Факт: після повної заміни мереж ремонтувати дорожнє полотно не доцільно, повна реконструкція дороги – найбільш економічно обґрунтований варіант рішення проблеми.

Щодо того, чи пов’язане водозабезпечення ТОЦ на розі вулиць Київська – П’ятницька, який вже зводять понад 10 років, з реконструкцією мереж, то тут, на погляд фахівців КП «Чернігівводоканал», не може бути жодного зв’язку, оскільки була і є технічна можливість виконати підключення вищезазначеного об’єкту відразу до кількох магістральних водогонів. Тобто, навіть без заміни мереж по вулиці Київська, водопостачання ТОЦ було б гарантованим.

Далі наводимо інформацію по пунктах:

  1. Отримання техумов на об’єкт

Сьогодні, через соціальні мережі, мешканців міста Чернігова намагаються переконати, що через вплив міського голови на директора Водоканалу, техумови на об’єкт було зроблено задарма.

Такого на підприємстві просто не могло бути, тому, що і раніше, і зараз техумови видавалися після оплати.

Відповідно до наявних в КП «Чернігівводоканал» документів, перші техумови було видано у 2007 році, коли містом керував інший голова а у Водоканалі був інший директор. Техумови було видано на два роки і саме з їх урахуванням розпочалося проєктування та початкове будівництво об’єкту.

Повторно техумови на підключення ТОЦ з терміном «до кінця будівництва» було надано вже новому власнику в 2013 році. Звичайно, оприлюднити первинні документи про сплату розроблення техумов КП «Чернігівводоканал» не може, через те, що вони зберігаються лише три роки. І про це дописувачу у ФБ було добре відомо. Але в КП «Чернігівводоканал» є бухгалтерські проводки, за якими можна відслідковувати рух коштів. Відповідно до Акту-звірки за виготовлення техумов КП «Чернігівводоканал» в 2013 році отримало 207, 34 грн з ПДВ.

Для довідки: станом на 01.08.2020 вартість виготовлення техумов для юридичних осіб на КП «Чернігівводоканал» коштує 940,00 грн/з ПДВ.

Наголосимо, що видача техумов та прокладання трубопроводів від комунального водопроводу до об’єкту здійснювалось за часів, коли містом керував інший голова а у Водоканалі був інший директор.

 

  1. Водопостачання

Як ми сказали, активне будівництво обєкту розпочалося у 2008 році, а згасло – у 2009-му. Вже 10.06.2018 року новий власник об’єкту, ТОВ «Ріел Ко», звернулося до КП «Чернігівводоканал» для укладення договору на водопостачання будівельного майданчика (не торгівельно-офісного центру, а саме будівельного майданчика). Було надано всі правоустановчі документи і договір було укладено.

 

При перевірці об’єкту інспекцією КП «Чернігівводоканал» 25.07.2018 було виявлено, що перед гусаком Д=15 мм (єдине місце водопостачання об’єкту) на території будівництва встановлено лічильник, пломба КП «Чернігівводоканал» на якому – відсутня. Відповідно до п.3.4 Договору КП «Чернігівводоканал» було проведено розрахунок витрат води за пропускною здатністю труби і до підприємства застосовано штрафні санкції на суму 6180,30 грн з ПДВ.

 

Через декілька днів керівник підприємства ТОВ «Ріел Ко» звернувся до КП «Чернігівводоканал» та намагався переконати що об’єкт тільки-но придбали, а облік водопостачання та пломба на лічильнику – були. 02.08.2018 інспекцією КП «Чернігівводоканал» було проведено повторну перевірку об’єкту. Відповідно до складеного акту, від магістрального водогону до об’єкту було прокладено дві труби, які в середині недобудови були блендовані, тобто заглушені. Подача води на гусак виконувалась через трубу Д=15 мм та лічильник, слідів пломбування на якому виявлено не було. Після повторної фіксації порушення водопостачання об’єкту було припинено.

 

3. Розрахунки з ТОВ Ріел Ко»

Відповідно до бухгалтерської документації, 03.08.2018 ТОВ «Ріел Ко» було виписано рахунок (штраф) на сплату за безоблікове водокористування на суму 6 180,30 грн. Але сплачено рахунок було лише наприкінці місяця – 31.08.2018.

Сплата штрафу не є підставою для відновлення водопостачання. Порушник має сплатити ще кошти за підключення до мереж та опломбування лічильника води. Споживач відмовився від сплати і намагався переконати КП «Чернігівводоканал» у необхідності підключення водопостачання.

Позиція підприємства у цьому питання була незмінною. Тільки після того, як водоканалу було сплачено 350,00 грн за повторне підключення та 245,00 грн за пломбування лічильника, на об’єкті було відновлено водопостачання.

Всі подальші розрахунки КП «Чернігівводоканал» та ТОВ «Ріел Ко» велися відповідно укладеного договору за рахунками, виставленими підприємством.

  1. Щодо підключення об’єкту до нового комунального водогону

Під час проведення реконструкції водопроводу, при демонтажі старої труби, всі об’єкти по вулиці Київська було від’єднано від централізованого водопостачання та приєднано по тимчасовій схемі.

Щодо підключення ТОЦ ТОВ «Ріл Ко». Прокладання труб від комунального водопроводу до об’єкту у 2020 році не проводилось.  

З двох труб, від’єднаних під час демонтажу магістрального водогону, одну було приєднано до нової «комунальної» труби шляхом вварювання сегменту.

Через другий випуск з магістрального водогону трубою Д=15 мм по тимчасовій схемі, відповідно до договору підключено гусак на будівельному майданчику.

Після введення об’єкту в експлуатацію його водопостачання буде виконане встановленим у місті Чернігові порядком.

Ось, в цілому, і вся «корупційна історія», яку однобоко намагаються піднести виборцям.

 

Після сказаного

Сподіваємось, що ті, кому насправді цікаве життя міста Чернігова та робота комунальних підприємств міста, проаналізують ситуацію та зроблять правильні висновки. І зараз, і в подальшому, підприємство не буде відповідати на дописи діячів, які, не маючи жодних фактів та доводів, переходять на особисті образи людей, що працюють в КП «Чернігівводоканал».

Це – не вигадана історія. І документально підтверджено те, що в КП «Чернігівводоканал» однакове ставлення до всіх споживачів, незалежно від посади, яку вони займають.

Якщо у когось є питання до роботи підприємства, то їх можна задати через сторінку КП «Чернігівводоканал» у Фейсбук або Телеграм.

Також, в робочий час можна зателефонувати за номером 0800-50-50-51 та обравши голосом меню «4», отримати консультацію фахівців центру обслуговування споживачів.

 

Інформаційна служба КП «Чернігівводоканал»   

 

   

 

   

05/08/2020

Написати нам