…має неприємний запах і жовтуватий колір. Здебільшого це трапляється, коли споживання води у домі незначне. Якщо водою довгий час ніхто не користується, вона застоюється у трубах, в ній можуть розвиватися шкідливі мікроорганізми, через що з'являється неприємний запах і колір. В такому випадку також варто спустити воду впродовж кількох хвилин перед тим, як нею користуватися. Взагалі, організація, яка обслуговує будинок, маж проводити промивку мереж не менш, ніж двічі на рік. Нажаль, в Чернігові навіть деякі будинки, збудовані у післявоєнні роки, не мають можливості промивки мереж. Тобто, промивка труб жодного разу не проводилася за 60-70 років!
…мутнувато-біла. Це досить розповсюджене і цілком безпечне явище. Білого кольору вода набуває через бульбашки повітря, які накопичуються у воді переважно через високий тиск її подачі. Якщо набрати таку воду у ємність (глечик чи банку), через кілька хвилин бульбашки зникнуть і вона знову стане прозорою.
…іржавого кольору. Скоріш за все це пов'язано з гідроударами або ремонтом внутрішньобудинкових мереж. Після того, як воду відключили на час ремонту, а потім подали знову, стається так званий гідроудар, під час якого зі стінок труб зриваються відкладення іржі, що є цілком природнім. Щоб отримати чисту воду, достатньо просто спустити її протягом кількох хвилин, доки вона знову не стане прозора. Після проведення ремонтів на водопровідних мережах, організація, яка виконувала роботи, має провести і промивку мереж. Про час проведення робіт та промивки мереж КП «Чернігівводоканал» заздалегідь повідомляє споживачів через офіційний сайт підприємства та сторінку КП «Чернігівводоканал» у Фейсбук.
…залишає осад після кип'ятіння. Накип, що може утворюватися на стінках чайника, не є свідченням поганої якості води, його утворення є абсолютно нормальним явищем. Цей осад — це солі кальцію й магнію, що є важливими елементами для здоров`я людини та мають бути присутні у питній воді. Систематичне вживання виключно дистильованої води, яка не залишає накипу, може призвести до захворювань, пов’язаних із порушенням водно-сольового балансу організму.
КП «Чернігівводоканал» інформує споживачів про якість питної води двічі на рік. Цю інформацію можна переглянути на сайті підприємства за посиланням: https://water.cn.ua/water-quality-parameters
Важливо, що на час відключення водопостачання у випадку виконання аварійно-ремонтних робіт, КП «Чернігівводоканал» постійно забезпечує підвезення питної води споживачам.
Після проведення ремонтних робіт, КП «Чернігівводоканал» обов’язково проводить позапланову промивку мереж.
Промивка нового водопроводу по вулиці Київська
Окрім того, планові промивки мереж виконуються не менш, ніж двічі на рік. Після промивок магістральних мереж, потрібно промивати і мережі всередині будинків. Але це вже питання до організацій, які обслуговують будинки.
Промивка мереж по вул. Рокоссовського, 26
Промивка мереж по вул. Космонавтів,3
Промивка мереж по вул. 1-го Травня, 170
Треба зазначити, що доволі часто мешканці будинків самостійно перекривають водопостачання своїх будинків для проведення робіт у квартирах. Зазвичай, це також приводить до погіршення якості води.
В будинку по вул. Волковича, 5 невстановленими особами 13.05.2020 було перекрито водопостачання будинку на дві години. Результат відчули мешканці будинку.
В даному випадку КП «ЖЕК-13» було проінформовано про незадовільний стан будинкових мереж. Промивка будинку по вул. Волковича, 5 запланована на 14.05.2020.
У разі погіршення якості питної води, КП "Чернігівводоканал" рекомендує споживачам в обов'язковому порядку інформувати про це аварійно-диспетчерську службу підприємства. Кожен випадок погіршення якості питної води потребує з'ясування обставин, за яких це сталося. Тільки так можна виправити причину і відновити постачання води належної якості.
Інформаційна служба КП «Чернігівводоканал»