Боротьба із забруднювачами довкілля триває

З квітня 2017 року КП «Чернігівводоканал» разом з КП «Муніципальна поліція» розпочали проведення рейдів, направлених на пошуки порушень, що призводять до забруднення навколишнього середовища. В першу чергу під контроль комунальних служб потрапили домогосподарства та підприємства, які скидають каналізаційні стоки у річку Стрижень.

Порушників покарано

Перевірка розпочалася по вул. Гончій – Алексєєва, де було виявлено  дев’ять домогосподарств-забруднювачів довкілля.  По фактам забруднення було складено адміністративні протоколи та припинено скидання каналізації в річку.

На вул. Авіаторів в Чернігові власники п’яти домогосподарств підключили свою каналізацію до дощової каналізації міста. Разом з опадами нечистоти з домогосподарств також потрапляли до Стрижня. Незаконні дії було припинено, а на порушників складено адміністративні протоколи.

Для запобігання отримання адмінпротоколів та величезних штрафів, КП «Чернігівводоканал» радить власникам приватних будівель підключатися до міської каналізаційної мережі. Звісно, кожен окремий власник будинку не потягне таке фінансове навантаження. Але, якщо об’єднатися усією вулицею та отримати фінансову підтримку з міської ради по програмі фінансування 20/80, вирішити проблему цілком можливо.

Міська рада фінансує 80% витрат приватників

27 жовтня 2016 року депутати Чернігівської міської ради затвердили Програму розвитку інженерно-транспортної інфраструктури приватного сектору міста Чернігова на 2016-2020 роки.

 Реалізація цієї Програми передбачає залучення мешканців приватного сектору до покращення благоустрою та поліпшення умов їх проживання шляхом об'єднання зусиль Чернігівської міської ради та її виконавчих органів з органами самоорганізації населення (ОСН) міста. 

Виділення коштів з міського бюджету на виконання робіт по благоустрою територій буде проводитись на умовах співфінансування. А саме: 80% від загальної вартості робіт згідно з проектно-кошторисною документацією - кошти міського бюджету, 20% - власні та залучені кошти ОСН в приватному секторі міста Чернігова.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації зазначеної Програми у 2017 році, передбачений в обсязі 10 млн грн. Тобто, з міського бюджету буде виділено – 8 млн грн, а власних та залучених коштів ОСН – 2 млн грн.

Для того, щоб брати участь у цій Програмі, необхідно створити ОСН, затвердити участь у цій програмі, а вже після цього розробляти проектно-кошторисну документацію. 

Мешканці приватного сектору, які згодяться на участь у цій програмі на умовах співфінансування, зможуть зробити капітальний ремонт та будівництво доріг, проїздів, мереж зовнішнього освітлення, водопостачання, водовідведення, водовідведення дощових та талих вод.

Депутати на сесії міської ради затвердили проект цієї програми, внісши до нього кілька правок. Зокрема, зробивши доповнення у розділі 5: координацію та контроль за виконанням цієї Програми, крім постійних комісій Чернігівської міської ради з питань комунальної власності, бюджету та фінансів, з питань житлово-комунального господарства, транспорту і зв’язку та енергозбереження й управління житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради, здійснюватимуть і постійні профільні комісії районних рад у місті Чернігові.

 Довідково. У межах міста Чернігова розташовано 23 тисячі приватних домоволодінь, у яких мешкає 71,52 тисяч жителів (24% від загальної кількості мешканців міста), які недостатньо забезпечені інженерно-транспортною інфраструктурою (водопостачання, водовідведення, освітлення вулиць, технічний стан доріг, відсутність тротуарів тощо). Нажаль, станом на 01.05.2017 р. у приватному секторі міста Чернігова каналізацією обладнано лише 31% домогосподарств.

Інформаційна служба КП «Чернігівводоканал»

 

 

22/05/2017

Написати нам