Інженерні мережі Чернігова потребують заміни

Третій день поспіль тривають аварійно-відновлювальні роботи на водопроводі діаметром 150 мм, який проходить перед центральним входом до Чернігівської міської ради. Роботи виконує служба водопровідних мереж КП «Чернігівводоканал».

Треба зазначити, що водопостачання будинків по вулиці Магістратській забезпечується по чавунному водопроводу, який по наявним у КП «Чернігівводоканал» документам експлуатується ще з 1954 року. Але достеменно невідомо, чи експлуатувалися ці труби раніше, адже у післявоєнні роки при будівництві мереж могли використовувати і старі труби. Взагалі, значні строки експлуатації – характерна відзнака третини інженерних мереж Чернігова.

 

Перший порив водопровідної труби по вулиці Магістратська,7 стався у неділю, 3 грудня. Аварія була усунена в той же день, але вночі, 4 грудня – чергове протікання водопроводу вже поруч з місцем ремонту. Під час ремонту 4 грудня було замінено 8 метрів чавунної водопровідної труби Д=150 мм. Також було обстежено ввід водопроводу у будинок Чернігівської міської ради, та прийняте рішення про заміну його сталевої ділянки, яка має значні сліди корозії. Ці роботи виконуються у вівторок, 5 грудня.

Треба зазначити, що в місті понад 200 км водопровідних та понад 160 км каналізаційних мереж відноситься до ветхих та аварійних. За європейською практикою, враховуючи терміни експлуатації інженерних мереж, щорічно має проводитись заміна 2% трубопроводів. І якщо на балансі КП «Чернігівводоканал» перебуває 550 км водопровідних і 320 км каналізаційних мереж, щорічно потрібно виконувати, як мінімум, заміну 11 км водопровідних та до 7 км каналізаційних мереж.

Нажаль, в попередні роки, через відсутність фінансування, активної заміни мереж не відбувалося. Тому на сьогодні заміною лише 2% мереж в рік ситуацію не виправити.

Для активізації заміни інженерних мереж в першу чергу потрібне фінансування. Це розуміють і в КП «Чернігівводоканал», і в Чернігівській міській раді. Саме тому на 2018 рік в планах підприємства закладається проведення реконструкції магістральних водопроводів і каналізаційних колекторів міста.

До найбільш значущих об’єктів, які заплановані на 2018 рік по реконструкції водопровідної мережі міста:

  • заміна магістрального водопроводу діаметром 500 мм по вул. Гонча – Коцюбинського – Пушкіна – Гетьмана Полуботка;
  • заміна водопроводу по вул. Героїв Чорнобиля від проспекту Миру до вул. 77 Гвардійської Дивізії;
  • заміна магістрального водопроводу Д=500 мм по вул. Попудренка.

Щодо реконструкції каналізаційної мережі Чернігова, то у 2018 році буде:

  • продовжено заміну колектору по вул. Юрія Мезенцева (роботи тривають і зараз);
  • проведено будівництво дюкеру через річку Стрижень в районі КНС №1 по вул. Пушкіна;
  • проведене будівництво самопливного колектору діаметром 1200 мм в районі вул. Загородна.

 

Інформаційна служба КП Чернігівводоканал»

05/12/2017

Написати нам