2009 рік

Реалізація проектів підприємством за кредитні кошти Світового банку розпочалася з придбання у 2009 році 29 одиниць сучасної землерийної та автомобільної техніки, що дозволило пришвидшити виконання робіт з усування аварій на водогінних мережах.
Сукупно з розвитком міської інфраструктури, було здійснено вперше в Україні комплексну модернізацію усього насосного обладнання в системі водопостачання. Водоканал виконав цю роботу оскільки електроенергія у структурі собівартості складала на час початку робіт 40% і її вартість швидко зростала, а з іншого боку потужність насосного обладнання на насосних станціях водопостачання була надлишковою. Роботи почались із встановлення на 55 артезіанських свердловинах енергозберігаючого насосного обладнання з частотними перетворювачами. Це дало змогу зменшити витрати електроенергії на 15%. Крім того, труби на свердловинах були замінені на нержавіючі з гарантованим терміном служби 50 років. У 2011 було реконструйовано насосні станції 3-го підйому, встановлено 80 частотних перетворювачів на теплопунктах ПАТ “Облтеплокомуненерго”, КЕП Чернігівська ТЕЦ фірми ТОВ “ТехНова” і на насосних станціях водоканалу. Реконструкція дозволила зменшити на 40% споживання електроенергії і скоротити втрати води. Восени 2011 року було виконано реконструкцію насосних станцій другого підйому, які подають підняту із свердловин воду у мережу довжиною понад 530 км.
Важливим проектом, який здійснювався в Україні вперше, стала санація магістральних трубопроводів методом “панчоха”, адже значна частина магістральних трубопроводів у Чернігові – сталева, яка найбільше потерпає від аварій і є джерелом вторинних забруднень. Підприємство запланувало в одному проекті частину сталевих труб замінити на полімерні відкритим способом, а іншу – відновлювати методом санації “панчохи”. Цей спосіб дав змогу виконати санацію на довжині 2,7 км. У березні 2013 р. закінчилась реалізація проекту з реконструкції відразу п’яти насосних станцій каналізації . Завдяки їх виконанню значно підвищилась надійність водовідведення, зменшились витрати електроенергії. Замість фізично і морально застарілого насосного обладнання з надлишковою потужністю, встановлені економічні насоси шведського виробництва “Флюгт”, які здатні працювати навіть у підтопленому стані. Замінено частину трубопроводів, усю запірну арматуру. Для подрібнення твердих відходів на чотирьох насосних станціях змонтовано англійські решітки – дробилки “Монстр”, а для утилізації твердих відходів на головній насосній станції у Мар’їному гаю встановлено поточну лінію вітчизняного виробництва. Оновлено і лабораторне обладнання. Придбано мобільну діагностичну лабораторію, яка дозволяє швидко і точно визначити місце пориву трубопроводу і навіть кількість води, що витікає через пошкодження. На підприємстві впроваджена автоматична система управління водопостачанням та водовідведення «Скада» . Вона забезпечує підтримування оптимального тиску у системі, тримає у роботі мінімально необхідну кількість обладнання дистанційно. Це перша така система в Україні. У 2013 році у мікрорайоні «Масани» ведені в експлуатацію дві сучасні енергоефективні насосні станції німецької фірми Wilo-EMUport. Чернігів є другим містом на Україні, по впровадженню технологій такого рівня. Це забезпечило надійну і безперебійну роботу водовідведення мікрорайону «Масани», з урахуванням подальшої забудови цього житлового масиву м. Чернігова. Станція не потребує постійної присутності обслуговуючого персоналу. Чернігів є другим містом на Україні, по впровадженню технологій такого рівня.